Botërori 2018

Kroaci – Angli, ky është futbollisti i ndeshjes

Kroaci – Angli, ky është futbollisti i ndeshjes
11 korrik 2018 • 23 : 29

Ja kush është zgjedhur futbollisti i ndeshjes

Kroacia ka kaluar në finale pasi mposhtë Anglinë me rezultat 2-1.

Perisic dhe Mandzukic shënuan golat e fitores historike për kombëtaren ballkanase.

Mirëpo futbollisti më i mirë sipas votuesve të FIFA-së ishte Ivan Perisic.

 

 

© zëri.info