Botërori 2018

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë
11 korrik 2018 • 22 : 56

Pamje nga Zagrabi

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi.

Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1.

Ata do të ndeshën në finale me Francën.

Golat për kroatët i shënuan Mandzukic dhe Perisic, kurse për Anglinë Trippier. /GazetaExpress/


© zëri.info