Bota

Vulin: Raportet e mira Vuçiq-Erdogan sollën marrëveshje të mira

Vulin: Raportet e mira Vuçiq-Erdogan sollën marrëveshje të mira
12 tetor 2017 • 10 : 36

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin tha sot gjatë vizitës së presidentit turk Recep Tayyip Erdogan janë nënshkruar marrëveshje të shumta, falë marrëdhënieve të mira personale midis Erdoganit dhe Vuçiqit.

“Ne kemi nënshkruar një marrëveshje sipas së cilës shumë mallra do të importohen në Turqi pa doganë, ka një mundësi, një mundësi për biznesmenët tanë, Vuçiq e hapi atë derë, që është esenca  e ekonomisë.” Politika e ka bërë punën e saj “, tha Vulin për Tv Pink, transmeton Klan Kosova.

© zëri.info