Bota

Alarmohet Franca: Bërtiti ‘Allahu Akbar’ dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (VIDEO)

Alarmohet Franca: Bërtiti ‘Allahu Akbar’ dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (VIDEO)
13 shtator 2017 • 21 : 31

Një burrë ka sulmuar kalimtarët e rastit në qendër të qytetit derisa bërtiti “Allahu Akbar”.

Ky burrë ka therur dhe goditur me grushta e shkelma katër kalimtarë në qytetin francez Toulouse, transmeton Telegrafi.

Në këtë sulm të përgjakshëm janë sulmuar edhe tre policë, derisa sulmuesi besohet të jetë një ish-pacient i spitalit psikiatrik.

Pas intervenimit të forcave të shumta të policisë, ky burrë është arrestuar, por derisa është futur në veturën e policisë bërtiste në gjuhën arabe “Allahu është i plotfuqishëm”.

“Ishim duke biseduar në rrugë kur ky burrë filloi të na sulmojë. Ai fillimisht e sulmoi djalin tim dhe më pas vajzën”, ka deklaruar një dëshmitar.

Dyshohet se ky burrë ishte liruar në prill të këtij viti nga spitali psikiatrik.

 

© zëri.info