Auto&Tech

Prezantohet Apple Watch Seria 4

Prezantohet Apple Watch Seria 4
12 shtator 2018 • 20 : 00

Lexoni më shumë detaje

Apple është duke mbajtur konferencën e radhës përmes së cilës shpalos produktet e saj më të reja.

LEXO EDHE: Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone

Ka prezantuar edhe orën më të re që quhet “Series 4”, dhe ka 30 për qind ekran më të madh se paraardhësi i saj.

Kjo është krijuar nga kristali qeramikë dhe safire, raporton Reuters. Me modelin e ridizajnuar ajo do të jetë dy herë më e shpejtë.

Kjo orë mban një çip që detekton kur një person rrëzohet, dhe ajo mund të bëjë një thirrje emergjente pasi të jetë detektuar rrëzimi i personit.

“Series 4” gjithashtu mund të detektojë rrahjet e çrregullta të zemrës dhe rrahjet e ulëta të zemrës.

Cook ka thënë gjithashtu se orët e mençura të Apple janë numër një në botë.

 

© zëri.info