Auto&Tech

Telefoni i ri Noa H2 vjen me një elegancë unike

Telefoni i ri Noa H2 vjen me një elegancë unike
09 nëntor 2017 • 15 : 52

Telefoni i ri Noa H2 vjen me një elegancë unike, ku korniza e tij metalike, mbron brendinë e tij delikate dhe i jep një dozë të rafinuar të sipërfaqes së aluminit të lëmuar.

Posedon ekran HD Incell 5 inç me rezolucion 1280x720 piksel, i cili sjell pamje të qarta si kristali, çka e bën të konkurrojë edhe me telefona shumë më të shtrenjtë 

Posedon procesorin mjaft të mirë MTK6737 Quad Core 1.3GHz 

Ka sistemin operues Android 6.0

Posedon 2 Ram Memorie dhe 16 GB memorie të brendshme për ruajtjen e të dhënave, çka është më se e mjaftueshme

Posedon kamerat 5 dhe 13 megapiksel të cilat sjellin imazhe vërtetë të mira

Mbështet rrjetin 4G LTE çka mundëson që përmes operatorit IPKO të keni internetin më të shpejtë

Ka opsionin Dual SIM, pra mundësinë për dy kartela

Posedon portin Micro USB

Bateri të fuqishme prej 2250 mAh

Opsionin për njohjen e gjurmëve të gishtërinjve, çka është e jashtëzakonshme duke marrë parasysh se një mundësi e tillë gjendet vetëm tek telefonat e shtrenjtë

Vjen me dy ngjyra, të hirtë dhe rozë-ari

Dimensionet e tij janë 141x70x7.5 mm

Çmimi i tij në IPKO është 139.95 euro.

© zëri.info