Kjo ju duhet tė gjithėve: Si ta ndezni veturėn me litar, kur ju ėshtė hargjuar bateria (Video)

Kjo ju duhet tė gjithėve: Si ta ndezni veturėn me litar, kur ju ėshtė hargjuar bateria (Video)

SHPËRNDARJE

16 Prill 2017 • 20:33 •

Të gjithëve që vozitin ose edhe familjarëve të tyre ju ka ndodhur të gjinden në një situatë të tillë: Kur vetura nuk ndez dhe planet prishen.

Shpesh, kur vetura nuk ndez, problemi qëndron tek bateria që është hargjuar dhe në videon më poshtë, e keni shembullin se si mund ta ndezni veturën kur nuk ka bateri./Lajmi.net/ 

Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme.