Aktuale

Flamuri i Kosovës në faqen e Frankofonisë

Flamuri i Kosovës në faqen e Frankofonisë
12 tetor 2018 • 08 : 56

Lexo lajmet e fundit nga vendi!

Faqja zyrtare e Frankofonisë i ka dëshiruar mirëseardhje Kosovës duke vendosur flamurin e saj.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

“Kënaqësi e madhe që të kontribuosh dhe përjetosh për faktorizimin e Republikës tonë. Faqja zyrtare e Organizatës së Frankofonisë, si organizatë e fuqishme politike botërore i dëshiron mirëseardhje Kosovës duke e vendosur flamurin tonë në një pozicion tepër dinjitoz.”, ka shkruar Pacolli në profilin e tij në Facebook.

Image

© zëri.info