Aktuale

Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme

Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme
16 shtator 2018 • 22 : 37

Ja çfarë moti do të mbretërojë nesër në vendin tonë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, në ditët në vazhdim do të mbajë mot kryesisht me diell dhe re të shpërndara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të jenë konstante me temperaturat e javës së kaluar, 25-28 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Ndërsa, po sipas të njëjtit njoftim, indeksi UV do të ketë vlera të larta.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s”, përfundohet në njoftimin e IHMK-së. 

 

© zëri.info