Aktuale

Haradinaj takon kryetarin e Listës Serbe, asnjë fjalë për kthimin e tyre në Qeveri

Haradinaj takon kryetarin e Listës Serbe, asnjë fjalë për kthimin e tyre në Qeveri
12 korrik 2018 • 17 : 13

Detajet

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot zhvilloi një takim pune me Kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetarin e këtij subjekti Milan Radojçiq.

Ne këtë takim sipas Qeverisë u diskutua për situatën e përgjithshme në vend, me theks te veçantë për aspektet e sigurisë si dhe zhvillimit ekonomik e social.

LEXO EDHE: Haradinaj takohet me zjarrfikësit, u flet me ton të ashpër atyre

Nga njoftimi i Qeverisë, kuptohet se në këtë takim nuk është biseduar për mundësinë e kthimit të Listës Serbe në Qeveri.

Kujtojmë se Lista Serbe e cila ka qenë pjesë e koalicionit qeverisës është larguar, pas arrestimit të Marko Gjuriqit.

© zëri.info