Aktuale

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot
20 maj 2018 • 08 : 25

Do të befasoheni nga këto temperatura

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme

Temperaturat  minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesishtë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Sipas institutit, java e ardhshme do të karakterizohet me reshje shiu.

© zëri.info