Aktuale

900 pjesëmarrës në Samitin e BE-së, Kryeministri Edi Rama arrin në Sofje

900 pjesëmarrës në Samitin e BE-së, Kryeministri Edi Rama arrin në Sofje
17 maj 2018 • 09 : 30

Edi Ramma arrin në Samitin e Sofjes

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama ka arritur tek vendi ku pritet të nis sot Samiti i BE-së në Sofje të Bullgarisë.

Me arritjen e delegacionit të Kosovës dhe të Shqipërisë pranë objektit ku pritet të nis Samiti për vendet e Ballkanit Perëndimor, asnjë nga ta nuk kanë bërë prononcim për  media, njofton Klan Kosova.

Në këtë Samit të Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor, janë 900 pjesëmarrës.

© zëri.info