Aktuale

Haradinaj takohet me kryediplomatin e Gjermanisë

Haradinaj takohet me kryediplomatin e Gjermanisë
14 shkurt 2018 • 19 : 12 FOTO: Laura Hasani

Ka filluar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, raporton Zeri.info.  

Gabriel vjen në Kosovës pas vizitës që kishte në Serbi. Kjo është vizita e dytë ne Prishtinës pas asaj të vitit të kaluar.

Pas takimit pritet që Haradinaj dhe Gabriel të dalin në një konferencë për media. /Zeri

Image
Image
Image

© zëri.info