Aktuale

Pahor: Mos hezitoni ta ratifikoni Demarkacionin

Pahor: Mos hezitoni ta ratifikoni Demarkacionin
13 shkurt 2018 • 10 : 08 Foto: Laura Hasani

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, duke iu drejtuar deputetëve të Kosovës bëri thirrje që të ratifikohet Demarkacioni, pasi që sipas tij kjo gjë do të i hap rrugën Kosovës drejt BE-së dhe NATO-s, raporton “Zeri.info”.

LEXO EDHE: Pahor: Kam ardhur si mik i kosovarëve dhe serbëve                         

“Mos hezitoni të ratifikoni marrëveshjen e Demarkacionit. E di sa e vështirë është për ju dhe Parlamentin, por nuk ka ndonjë mënyrë tjetër nëse ne duam të arrijmë një stabilitet në rajon. Kjo gjë do t’u çojë drejt BE-së dhe NATO-s. Sllovenia do t’u përkrah në këtë rrugë”, tha Pahor. /ZERI/

Image

Image

Image

Image

Image

 

© zëri.info