Aktuale

Ky është vendimi për Kurtin, Haxhiun e Kadaj-Bujupin

Ky është vendimi për Kurtin, Haxhiun e Kadaj-Bujupin
24 nëntor 2017 • 13 : 36

Deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, Albulena Haxhiut dhe Donika Kadaj-Bujupit, u është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Ata u arrestuan sot derisa po hynin në seancën e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë dërguar menjëherë në paraburgim.

Urdhërarresti i Gjykatës Themelore ndaj këtyre deputetëve ishte me kohë i specifikuar me këto masa.

© zëri.info