Aktuale

Moti për javën e ardhshme, këtë ditë bie borë

Moti për javën e ardhshme, këtë ditë bie borë
12 nëntor 2017 • 07 : 29

Nga sot në vend parashihet të ketë mot kryesisht të vranët, ndërkohë nga mesi i javës së ardhshme parashikohet ulje temperaturash dhe reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 10-13 gradë celsius.

Edhe fillimi i javës së ardhshme pritet të shoqërohet me temperatura të ngjashme.
Ndërkaq nga dita e mërkure temperaturat pritet të ndryshojnë, ku do të bien deri në -7 dhe gjithashtu parashihet reshje.

 

Image

© zëri.info