Aktuale

Qeveria ia ndan rreth 50 mijë euro Komisionit për Demarkacionin

Qeveria ia ndan rreth 50 mijë euro Komisionit për Demarkacionin
13 tetor 2017 • 14 : 21

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e mjeteve financiarë për punën e Komisionit të ri të Demarkacionit, me ç'rast ka ndarë sot 49 mijë e 40 euro raporton “Zeri.info”.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte shkarkuar komisionin e drejtuar nga Murat Meha menjëherë pas marrjes së detyrës si kryeministër dhe kishte emëruar komisionin e ri (të drejtuar nga Shpejtim Bulliqi). /Zeri

 

© zëri.info