Shpend Ahmeti i kundėrpėrgjigjet PDK-sė pas akuzave tė fundit

Shpend Ahmeti i kundėrpėrgjigjet PDK-sė pas akuzave tė fundit

SHPËRNDARJE

13 Gusht 2017 • 13:15 •

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është kundërpërgjigjur degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, e cila sot gjatë një konference e akuzoi atë për keqpërdorim të parave të qytetarëve.

Ahmeti në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se e di qe Komuna e Prishtinës është në rrugën e duhur.

“Kur te akuzuar për korrupsion e uzurpatorë të tokave flasin me akuza për komunën tonë e di që jemi mirë e në rrugë të drejtë”, ka shkruar Ahmeti.

PDK sot e akuzoi Ahmetin që ka humbur miliona euro të qytetarëve për shkak të ‘’paaftësisë dhe keqmenaxhimit të buxhetit të Komunës’’.