KQZ: Mbyllet afati, kanė aplikuar 5 koalicione, 19 parti dhe dy iniciativa

KQZ: Mbyllet afati, kanė aplikuar 5 koalicione, 19 parti dhe dy iniciativa

SHPËRNDARJE

20 Maj 2017 • 00:27 •

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se sonte në mesnatë ka përfunduar afati për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë nga subjektet e certifikuara për zgjedhjet e 11 qershorit

Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së, ka konfirmuar se për zgjedhje kanë aplikuar gjithsej 26 subjekte politike: 5 koalicione, 19 parti dhe dy iniciativa qytetare, raporton Ekonomia Online.