Aktuale

Kjo është lista e VV-së për deputetë

Kjo është lista e VV-së për deputetë
19 maj 2017 • 15 : 25

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore.

Dje në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje është propozuar dhe votuar 70% e listës për deputetë, ndërsa bazuar në statutin e kësaj partie i mbetet kryetarit të partisë Visar Ymerit që të vendosë për 30% e mbetur të listës. Vetëvendosje pritet që sot gjatë ditës të publikojë listën me emrat e plotë.

Bartësi i listës dhe njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes është Albin Kurti, ndërsa siç merr vesh Gazeta Observer këta janë disa nga kandidatët për deputetë të kësaj partie. Duhet cekur se kjo nuk është radhitja zyrtare e kandidatëve brenda listës.

1. Albin Kurti
2. Visar Ymeri
3. Aida Dërguti
4. Glauk Konjufca
5. Rexhep Selimi
6. Albulena Haxhiu
7. Donika Kadaj-Bujupi
8. Besa Baftiu
9. Ismail Kurteshi
10. Sali Salihu
11. Fisnik Ismaili
12. Shqipe Pantina
13. Faton Topalli
14. Dardan Molliqaj
15. Fitore Pacolli
16. Liburn Aliu
17. Dardan Sejdiu
18. Mytaher Haskuka
19. Driton Çaushi
20. Xhelal Sveçla
21. Sali Zyba
22. Dukagjin Gorani
23. Arbërie Nagavci
24. Sami Kurteshi
25. Yll Hoxha
26. Fatmire Kollçaku
27. Emin Gërbeshi
28. Faruk Mujka
29. Ajet Potera
30. Bajram Ajeti
31. Hydajet Hyseni
32. Shemsi Syla
33. Arbër Rexhaj
34. Drita Millaku
35. Bashkim Lajçi
36. Gani Krasniqi
37. Nexhat Kryeziu
38. Albana Gashi
39. Albana Fetoshi
40. Mimoza Shala
41. Kujtim Shala
42. Frashër Krasniqi
43. Adea Batusha
44. Atdhe Arifi
45. Egzon Haliti

 

 

 

© zëri.info