Aktuale

Delawie i kënaqur me punën në Urën e Ibrit (Foto)

Delawie i kënaqur me punën në Urën e Ibrit (Foto)
21 prill 2017 • 17 : 54

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nëpërmes një shrkimi në rrjetin social Twitter, ka komentuar gjendjen e parkut që po ndërtohet në urën e Ibrit, në Mitrovicën veriore.

“Ura e veriut të Mitrovicës dhe zona e shëtitores po duken mirë! Ne po shikojmë përpara që të vazhdohet preogresi”, ka shkruar ambasadori Delawie

Ndërsa, gjatë ditës së sotme Delawie u kërkoi liderëve të shteteve shqiptare që të kenë kujdes me deklarata që për temë kanë bashkimin kombëtar, përderisa kujtoi se SHBA-të mbështesin sovranitetin e Kosovës. Image

© zëri.info