Ta ndihmojmė shtatėvjeēaren nga Gjakova

Ta ndihmojmė shtatėvjeēaren nga Gjakova

SHPËRNDARJE

11 Janar 2017 • 18:32 •

Shtatëvjeçarja nga Gjakova Diellza Hasi, vuan nga sëmundja e të pamurit.

Babai i Diellzës, Jeton Hasi në një prononcim për Telegrafin thotë se vajza ka lindur me këtë sëmundje.

Ai tha se në vitin 2009, mjekët e Kosovës kanë konstatuar se vajza nuk mund të gjejë shërim në Kosovë, vetëm jashtë vendit.

“Para një muaji në Gjermani, Diellza ka bërë ekzaminime dhe kontrolle. Seancën tjetër e ka më 26 janar. Nuk kam mundësi ekonomike, pasi kam hyrë në kredi për të”, tha ai.

Të gjithë qytetarët e Kosovës që kanë mundësi ekonomike t’i ndihmojnë Diellzës, mund të kontaktojnë në këtë numër telefoni: 044434130 /Telegrafi/